Naftowe przedsiębiorstwo zależne od Polaków

Nie często możemy przeczytać tak dobre informacje na temat Polaków przebywających za granicą. Tym razem informacja ta jest nie tylko pochlebna dla emigrantów z naszego kraju, ale też pokazuje jak bardzo wykwalifikowaną kadrę pracowniczą mamy w naszym kraju.


Okazuje się, że norweskie przedsiębiorstwa naftowe przeżywają prawdziwy rozkwit. Zatrudniając setki pracowników muszą one funkcjonować jak „w szwajcarskim zegarku”, ponieważ każdy przestój powoduje gigantyczne straty finansowe. W jednym z takich przedsiębiorstw, mającym odwierty na Morzu Północnym pracują Polacy, którzy zarządzają niemal całą infrastrukturą przedsiębiorstwa. Spora grupa inżynierów z naszego kraju odpowiedzialna jest między innymi za wydobycie, analizę składu i transport wydobytej ropy.
Dla wielu emigrantów praca na odwiertach kojarzy się przede wszystkim z bardzo ciężką, a wręcz karkołomną pracą fizyczną, która wymaga olbrzymiej siły i sprawności fizycznej. Przykład opisywanego przedsiębiorstwa pokazuje, że czasem rozum jest bardziej istotny niż mięśnie. Polscy inżynierowie nie pracują bowiem fizycznie. Ich zadaniem jest nadzorowanie całego procesu wydobywczego w taki sposób, aby był on jak najbardziej efektywny.
Szef działu analiz, który na co dzień ma styczność z Polakami twierdzi, że „gdyby zabrakło polskich inżynierów, to nasze przedsiębiorstwo mogłoby popaść w duże, finansowe problemy. To oni trzymają wszystko w ryzach nadzorując pracę innych i dbając o to, by wydobycie ropy było jak najbardziej dochodowe”. Czy może być coś bardziej motywującego do pracy, niż słowa uznania z ust przełożonego?
Norwegia posiada bardzo wiele odwiertów naftowych, za które odpowiedzialne są różne spółki. Ciągły rozwój sprawia, że branża ta jest najprężniej działającą w całym kraju. Nic dziwnego, że w najbliższym czasie zapowiada się, że w Norwegii powstanie ponad 4000 nowych miejsc pracy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>