Norwegowie zatrudniają więcej Polaków

Tegoroczny sezon prac krótkoterminowych w Norwegii jest bardzo sprzyjający dla Polaków. Okazuje się bowiem, że Norwegowie bardzo chętnie zatrudniają naszych pracowników na okres kilku miesięcy, gdyż jest to dla nich bardziej korzystne niż zatrudnianie stałych pracowników z Norwegii.

Praca sezonowa w Norwegii z roku na rok przyciąga coraz większe grono pracowników z Polski. Jeszcze kilka lat temu o krajach Skandynawskich w ogóle się nie mówiło. Jedynymi kierunkami migracji były Stany Zjednoczone, a później Niemcy, Wielka Brytania i Holandia. Obecnie ten trend bardzo się zmienił, a Polacy wyjeżdżają tam, gdzie łatwiej o pracę i lepsze warunki finansowe. Może do Holandii czy Niemiec jeszcze Norwegii daleko jeżeli chodzi o wysokość wynagrodzeń, ale jak podają źródła statystyczne – ta tendencja cały czas się zmienia.

W tym roku najchętniej zatrudniani są pracownicy z sektora przemysłowego, a więc stocznie, porty rybackie i magazyny przeładunkowe – to miejsca, gdzie najwięcej jest ofert pracy. Poza tym branża budowlana i sektor turystyczny także oferują wiele ciekawych miejsc pracy. „Naprawdę jest w czym wybierać” – mówi jeden z Polskich emigrantów, który juz drugi rok z rzędu wyjeżdża do pracy w Norwegii.

Możemy pogratulować Polakom w Skandynawii, bo to naprawdę duże wyróżnienie dla Polski, kiedy słyszy się jak tamtejsi pracodawcy poszukują pracowników z naszego kraju i mają o nas bardzo dobre zdanie. Dzięki pracowitości i sumienności zyskaliśmy bardzo wiele w oczach zagranicznych pracodawców, a to daje nam możliwość podejmowania pracy na coraz wyższych i lepiej płatnych stanowiskach.

Czy warto wyjeżdżać do innych krajów Europy? Czy Norwegia nie jest najlepszym miejscem na podejmowanie pracy sezonowej? A Ty – gdzie najchętniej udałbyś się do pracy za granicą i w jakim charakterze?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>