Oslo przyciąga pracą

O tym, że Oslo to jedna z europejskich stolic, do której najchętniej emigrują młodzi ludzie, wiedzą nie tylko Norwedzy, ale również ich sąsiedzi. We wschodniej Szwecji uruchomiono nawet projekt propagujący poszukiwanie pracy w tym kraju.


W Söderhamn, mieście położonym we wschodniej Szwecji stworzono specjalny program walki z bezrobociem wśród młodzieży. Pracownicy urzędu pracy płacą młodym, aby Ci emigrowali do Norwegii i tam szukali zatrudnienia.

Wsparcie finansowe zaproponowane przez gminę otrzymało już ponad 100 młodych osób, które zdecydowały się na emigrację do sąsiedniego kraju. W ramach programu liczącego około 12 tysięcy mieszkańców miasta Söderhamn oraz lokalnego oddziału urzędu zatrudnienia w Szwecji osoby, udające się do Norwegii otrzymują miesięczny kurs przygotowujący, bezpłatny przejazd do stolicy tego kraju, a także miesiąc bezpłatnego zakwaterowania w Oslo.

Osoby, które skorzystały już z tego kreatywnego programu walki z bezrobociem, chwalą sobie wyjazd do stolicy Norwegii. W niedługim czasie od przyjazdu, większość z nich znalazła zatrudnienie i jest bardzo zadowolona z możliwości zdobywania doświadczenia w tym pięknym kraju.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>