Pobyt w Norwegii – czyli jak wybrać lokum

Wyjazd do Norwegii często może kojarzyć się z koniecznością posiadania dużej ilości gotówki, aby wynająć mieszkanie, zaopatrzyć się w środki do życia i móc w miarę normalnie funkcjonować. Wielu Polaków z tego powodu woli wybrać kraj, w którym żyje się taniej. Czy to przeświadczenie jest rzeczywiście tak ważnym elementem podczas wyboru kraju, w którym podejmiemy pracę?

Jak wynika z przeprowadzonych wśród norweskich imigrantów badań, wielu z nich uważało, że życie w Norwegii jest bardzo drogie, ale warunki i komfort życia jest nieporównywalnie wyższy od tego w Polsce. Jak przyznaje ponad połowa osób biorących udział w badaniach, płaca za wykonaną pracę w Norwegii jest na tyle wysoka, że pozwala na spokojne przeżycie całego miesiąca, wynajęcie mieszkania i godne warunki do normalnego funkcjonowania. Mało tego większość z badanych zgodnie stwierdza, że z zarobionych pieniędzy są w stanie jeszcze sporą sumę zaoszczędzić.

Co zrobić, aby zmniejszyć koszt życia w Norwegii?

Najlepszym sposobem na mniejsze opłaty jest znalezienie tańszego lokum. Wielu Polaków wyjeżdża do Norwegii sezonowo, a więc na 3 lub 4 miesiące. Po tym czasie wracają do Polski. Jeżeli zdecydują się ponownie wyjechać, to nie zawsze wracają do tego samego pracodawcy, a ich miejsce pobytu się zmienia. Nie trzeba więc wynajmować od razu najdroższego apartamentu w najdroższej dzielnicy miasta, w którym przebywamy.

Jedną z alternatyw na drogie mieszkanie są na przykład domy wakacyjne. Czyli domy udostępniane przez Norwegów, kiedy Ci z nich nie korzystają. Ofert takich domów wakacyjnych jest bardzo wiele, więc nie powinniśmy mieć problemu z ich znalezieniem. Najważniejsze jest to, że koszt wynajmu takiego domu jest niższy niż chociażby pokoju w hotelu, dodatkowo domy takie są w pełni wyposażone, więc mieszkanie w nich daje nam duży komfort i niezależność.

Inną alternatywą są kampingi. Zwykle są one całoroczne, więc wynajęcie takiego kempingu na dłuższy czas nie będzie stanowiło żadnego problemu. Miejsc, które oferują całoroczne kempingi jest w Norwegii bardzo dużo, stąd też w ofertach wynajmu można przebierać do woli. Co istotne koszt wynajęcia jest niższy, a dzięki temu jesteśmy w stanie zaoszczędzić więcej pieniędzy.

Oczywiście możliwości znalezienia taniego lokum w Norwegii jest więcej. Najważniejsze, to dobrze szukać i sprawdzać oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>