Polsko-duńska umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania – na czym to polega? Cz.2

W poprzedniej części artykułu pisaliśmy o tym co to jest unikanie podwójnego opodatkowania. W tej części chcielibyśmy się skupić na tym, jakie korzyści daje dla Polski i dla Polaków posiadanie umowy z Danią. Dzięki temu każdy będzie mógł lepiej przygotować się do rozliczenia podatkowego.

Polska po wejściu do Unii Europejskiej i przystąpieniu do strefy Schengen, zyskała bardzo wiele. Przede wszystkim zyskali Polacy, którzy mogą w sposób swobodny przemieszczać się niemal po całym kontynencie bez konieczności używania paszportu, A Także mogą legalnie podejmować pracę w każdym kraju należącym do Unii Europejskiej. Dzięki temu można nie tylko dobrze zarobić, ale także można ubiegać się o zwrot podatku, jaki odprowadzany był podczas pobytu za granicą. Aby było to najkorzystniejsze dla obywateli naszego kraju, Polska podpisała stosowne porozumienia z różnymi krajami Europy, dzięki czemu każdy emigrant może sam zadecydować gdzie chce odprowadzić podatek.

Unikanie podwójnego opodatkowania okazało się być bardzo korzystne, szczególnie w sytuacji, kiedy wynagrodzenie za pracę jest bardzo wysokie. Dzięki polsko-duńskiej umowie wszyscy pracujący w Danii Polacy mogą bez żadnych konsekwencji rozliczyć się tylko z duńskim urzędem skarbowym lub też tylko z polskim fiskusem. Oczywiście najkorzystniej jest rozliczyć się z zagranicznym urzędem, ponieważ zwrot podatku jaki można przy tym uzyskać jest o wiele większy niż ten o jaki moglibyśmy ubiegać się w Polsce.

Takich umów z innymi krajami Polska ma o wiele więcej, dlatego też zachęcamy do podróżowania, podejmowania pracy i oczywiście rozliczania się.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>