Praca tymczasowa w Norwegii – czemu nie – cz.2

Wysokie zarobki w krainie Fiordów kuszą Polaków, którzy planują wyjazd za pracą za granicę. Nawet tymczasowe zatrudnienie w Norwegii pozwala im zarobić na tyle, aby wrócić do Polski i żyć z rodziną spokojnie nawet przez kilka miesięcy.

W Norwegii można zarobić ok. 30-40tysięcy złotych miesięcznie. Tak wysokie zarobki kuszą przede wszystkim pracowników sezonowych, które coraz częściej decydują się migrować do Norwegii, Danii czy Szwajcarii. Według ostatnich statystyk, w krainie Fiordów zarobić można najwięcej w Unii Europejskiej. Właśnie dlatego prace sezonowe w tym kraju są aż tak popularne.

Przy wyjazdach do prostych prac tymczasowych w Unii Europejskiej, można sprawdzić poziom płac minimalnych w poszczególnych państwach  wchodzących w skład wspólnoty. W Norwegii co prawda nie ma oficjalnie ustalonej jednej pracy minimalnej, ale obowiązują w poszczególnych branżach minimalne stawki wynagrodzenia, pilnowane przez układy zbiorowe. W związku z tym, dla przykładu, zatrudnieni w rolnictwie przy pracy od 12 do 24 tygodni minimalnie zarobią 13,31 euro za godzinę.

Wysokie zarobki w Norwegii mają jednak przełożenie w wysokich kosztach życia. Ostatecznie, wysokość możliwych do uzbierania pieniędzy, trzeba mierzyć kwotą, jaką będziemy musieli przeznaczyć na swoje utrzymanie w tym kraju. Porównując ceny towarów konsumpcyjnych w poszczególnych krajach Unii Europejskiej, Norwegia należy do tych miejsc w UE, gdzie koszty życia są najdroższe.

Jakie są koszty życia w krainie Fiordów? Czytaj więcej koniecznie w artykule: Praca tymczasowa w Norwegii –czemu nie – cz.1
Mając świadomość atrakcyjnych warunków zatrudnienia w zestawieniu do wysokich kosztów życia w Norwegii, można dokonać wstępnych obliczeń, dzięki którym będziemy mogli sprawdzić, na ile opłacalna jest praca w tym kraju. Mimo tego, że Norwegia to najdroższy kraj w Europie, coraz więcej Polaków decyduje się na wyjazdy właśnie do krainy Fiordów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>