W Norwegii powstanie ponad 4000 nowych miejsc pracy

Norwegowie szykują się do bardzo dużego przedsięwzięcia, które pozwoli zatrudnić bardzo dużo osób. Mowa tutaj o przemyśle naftowym, który w ostatnim czasie w Norwegii odnotowuje niemal historyczne i niemożliwe zyski. Czy to oznacza, że więcej Polaków wyjedzie do Norwegii?


Szef największej spółki naftowej w Norwegii – Kjell Pedersen – poinformował, że przeciągu najbliższych 2 lub 3 lat przemysł naftowy będzie potrzebował aż 4000 nowych pracowników. Spółka Petroro, która odnotowuje najwyższe w historii zyski chce zwiększyć wydobycie surowców naftowych. Właśnie dlatego w przeciągu najbliższych lat powstanie aż 8 nowych platform wiertniczych.

Jednakże tak duża liczba nowych pracowników nie będzie łatwa do znalezienia. Praca na platformach wiertniczych należy do jednej z najcięższych prac jaką można znaleźć w Norwegii. Pracuje się tutaj w systemie 2 na 4, co oznacza, że pracownik przez 2 tygodnie pracuje po 12 godzin, a następnie ma 4 tygodnie urlopu. I chociaż nie do końca wszyscy zgadzają się z tą formą zatrudnienia, to jednak władze spółki nie chcą póki co tego zmieniać.

Nowi pracownicy, którzy mają zostać zatrudnieni w ciągu najbliższych dwóch lub trzech lat muszą przejść odpowiednie szkolenia i kursy, które pozwolą im pracować na platformach naftowych. Jest to bardzo niebezpieczna i odpowiedzialna praca, stąd też nie może być mowy o braku kompetencji któregokolwiek z pracowników.

Szef spółki Petroro twierdzi, że przy tak dużym zatrudnieniu ludzi firma musi już teraz dokładnie rozpocząć poszukiwania nowych pracowników. Nie będzie to łatwe zaznaczył, ale wierzy w to, że wszystkie nowe platformy będą obsadzone na czas i ruszą w wyznaczonym terminie. Jest to także szansa dla Polaków, którzy chcieliby podjąć pracę w Norwegii. Praca na platformach wiertniczych jest bardzo wysoce opłacalna i na pewno nie jeden Polak chciałby podjąć takie zatrudnienie. Zachęcamy do poszukiwania ofert z Petroro, które na pewno lada moment pojawią się w internecie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>